به چند روش می توان بیت کوین را بدست آورد؟

در دنیای تکنولوژی هر روز روش‌های جدیدی برای کسب درآمد معرفی می‌شود که بدست آوردن ارزهای مجازی یکی از مهم ترین آن‌هاست. چند سالی است که ارزهای مجازی در معاملات روزانه جای خود را باز کرده و بیت کوین که در واقع ارزشمندترین و معتبرترین آن‌هاست جایگاهی به مراتب بیشتر از سایر ارزها دارد.

اما چطور می‌توان بیت کوین را بدست آورد؟ با ما همراه باشید تا روش‌های مختلف بدست آوردن بیت کوین به همراه نقاط قوت و ضعف آن‌ها را بیشتر باز کنیم.

 

۱-روش فاست یا بدست آوردن بیت کوین به ازای هر کلیک

در این روش، شما می‌بایست زمان و حوصله زیادی به خرج دهید و اصطلاحا سایت‌هایی تحت عنوان سایت‌های فاست یا سایت‌های قطره ای، ما به ازای فعالیت‌هایی که داشته اید مقداری بسیار کمی‌بیت کوین به شما خواهند داد.

گزینه ای در سایت‌های فاست وجود دارد به نام Claim که شما با زدن آن‌ها فعالیت خود را در سایت‌های بدست آوردن بیت کوین انجام می‌دهید. این فعالیت مشابه این است که گزینه من ربات نیستم را در بخش ثبت نام یا ورود برخی سایت زده باشید. اگر شما بجز فعالیتی که خودتان در سایت‌های کسب بیت کوین دارید،کسانی را هم برای این کار معرفی کنید در ازای کلیک آن‌ها هم، هزینه جداگانه ای نصیب شما خواهد شد.

اما این نکته را هرگز فراموش نکنید. کلاهبرداران سطح اینترنت یا اصطلاحا Scam‌ها در کمین شما هستند. آن‌ها می‌توانند سایت‌هایی مشابه سایت فاست ایجاد کنند و در این سایت‌ها، از شما درخواستی مبنی بر شرکت در قرعه کشی یا دیدن تبلیغات داشته باشند که شما با انجام این فعالیت‌ها به جای این که بیت کوین بدست آورید، اطلاعات مالی شما به سرقت رفته و به ضرر مالی دچار شوید.  در روش بدست آوردن بیت کوین از سایت‌های فاست، شما به دو صورت می‌توانید بیت کوین را به حساب خود واریز کنید:

اول این که مستقیما مبلغ مورد نظر به کیف پول الکترونیکی شما واریز خواهد شد.

دوم این که بیت کوین در ابتدا به حساب یک واسطه واریز و بعد از رسیدن مقدار آن به حد مشخصی شما می‌توانید درخواست کنید تا به حساب شخصیتان واریز شود.

ریسک: بالا

درآمد:پایین

میزان تلاش لازم:بالا

در هر صورت اما اگر بخواهید از این روش برای بدست آوردن بیت کوین استفاده کنید، راه بهتری نیز وجود دارد. شما می‌توانید وب سایت خود را راه اندازی کنید و از طریق روش فاست به درآمد بیت کوینی از تبلیغات برسید. البته در این روش نیز ریسک افراد متقلب و کلاهبرداران اینترنتی وجود دارد ولی باز هم از دیدن تبلیغات در سایت‌های دیگر بهتر و مطمئن تر خواهد بود و می‌تواند درآمدی بالغ بر ۱۰۰۰ دلار برای شما به همراه داشته باشد. در این متد از سیستم فاست وضعیت درآمدی و ریسکی به شکل ذیل خواهد بود.

ریسک: پایین

درآمد: متوسط

میزان تلاش لازم: بالا

در پایان این بخش، سایت‌های بدست آوردن بیت کوین رایگان را ملاحظه می‌کنید:

freebitcoin.in

satoshihero.com

moondash.co.in

۲-کسب بیت کوین از طریق معامله گری

اگر با اصول کار در بازارهایی از قبیل بورس و فارکس آشنا باشید و با مفهوم تحلیل تکنیکال کار کرده باشید، در بازار ارزهای دیجیتال مثل بیت کوین نیز با علم تحلیل تکنیکال، می‌توانید با نوسان گیری یا خرید بیت کوین در قیمت پایین و فروش آن به قیمت بالاتر، سود خوبی به جیب بزنید. البته این نکته را به خاطر بسپارید که این روش نیز ریسک بالایی دارد، پس دقت داشته باشید.

ریسک: بالا

درآمد:بالا

میزان تلاش لازم:بالا

۳-بازاریابی از طریق به اشتراک گذاری لینک کسب درآمد به صورت بیت کوین

به منظور استفاده از چنین روشی شما می‌بایست به یک صرافی بروید و تبلیغ محصولی را در فضای وب عهده دار شوید. برای همین منظور برای شما از طرف صرافی، لینکی ارسال می‌شود و شما به کمک این لینک در شبکه‌های اجتماعی مثل فیسبو‌ک، توییتر،اینستاگرام و یا هر جای دیگری از فضای مجازی امکان تبلیغات خواهید داشت. هر کاربری که از طریق لینک اشتراکی شما اقدام ثبت نام یا خرید محصولی نماید، به شما مقداری بیت کوین تعلق خواهد گرفت. در کل این روش از امنیت مناسبی نسبت به بسیاری روش‌های بدست آوردن بیت کوین، برخوردار است.

ریسک: پایین

درآمد:متوسط

میزان تلاش لازم: بالا

۴-بدست آوردن بیت کوین به کمک کمپین امضا

روش امنی دیگری که برای بدست آوردن بیت کوین وجود دارد، عضویت در یک انجمن بیت کوینی است. این انجمن، کمپین‌های زیادی با امضاهای مختلف را گرد هم آورده و شما با امضای خود وارد هر کمپینی که بشوید می‌توانید، کار تبلیغاتی برای محصولات مختلف انجام  را انجام می‌دهید. بیت کوین پرداختی نیز ما به ازای تبلیغ برای هر پست وجود خواهد داشت. اگر تعداد پست‌هایی که منتشر کردید را  به ۱۲۰ عدد برسانید، درآمد بیشتری نصیبتان خواهد شد و به صورت کامل عضو این انجمن خواهید شد‌. محتوای مناسب و نحوه موثر تبلیغات در این روش، نهایتا برای شما ساعتی ۵ دلار درآمد به همراه خواهد داشت.

ریسک:پایین

درآمد:پایین

میزان تلاش لازم: متوسط

۵- تولید محتوا و وبلاگ نویسی حوزه ارزهای مجازی

به دلیل فراگیر شدن بحث ارزهای مجازی علی الخصوص بیت کوین، تولید محتوا در این حوزه افزایش چشمگیری پیدا کرده است. به همین دلیل اگر شما توانایی این را دارید تا این حوزه به فعالیت بپردازید می‌توانید از این سایت‌ها، درآمد بیت کوینی داشته باشید. برای رسیدن به این فرصت‌ها کافی است تا رزومه خود را برای آن‌ها ارسال کنید. در صورت داشتن شرایط مناسب، این وب سایت‌ها حتما از وجود شما برای تولید محتوا در این حوزه بهره خواهند برد.

ریسک:متوسط

درآمد: متوسط

میزان تلاش لازم: پایین

۶-استخراج یا ماینینگ بیت کوین

از روش‌های مرسوم برای بدست آوردن بیت کوین، استخراج آن است؛ به این صورت که شما با خرید دستگاه ماینر این فرآیند را انجام خواهید داد. البته قیمت دستگاه ماینر به طور متوسط ۳۰۰۰ دلار است و با توجه به نوسانات ارزی و البته تعرفه قیمت برقی که دولت برای استخراج بیت کوین اعلام کرده، احتمالا روش مقرون به صرفه ای برای بدست آوردن بیت کوین نباشد. البته، فارم‌ها یا مزرعه‌هایی نیز وجود دارند که شما می‌توانید ماینر خود را از آنجا خریداری کرده و یا از آن‌ها اجاره کنید که شرایط آن‌ها نیز، باید برای استخراج بیت کوین سنجیده شود. 

ریسک:بالا

درآمد:متوسط

میزان تلاش لازم: در بازه کم تا متوسط

۷- به شیوه آمازون عمل کنید

در این روش شما یک وب سایت بالا می‌آورید و کالا یا خدمات مد نظر خود را می‌فروشید اما می‌توانید به جای این که فقط پول رایج کشور را دریافت کنید، بیت کوین را نیز به فهرست دریافتی‌های تان اضافه کنید مشابه کاری که وب سایت آمازون انجام می‌دهد. هم چنین انجمنی که در مورد آن صحبت کردیم (بیت کوین تاک)، از طریق عنوان سرویس‌ها، می‌توانید خدمات بسیاری را در ازای دریافت بیت کوین به انجام برسانید. طبیعی است که انجام این خدمات، هرچه موثر باشد، درآمد شما بالاتر خواهد بود.

ریسک: پایین یا بالا

 درآمد:متوسط

میزان تلاش لازم: متوسط

۸-قرض بیت کوین

یکی از جدیدترین روش‌ها وام دهی یا قرض دهی بیت کوینتان است. پلتفرمی‌تحت عنوان وام بیت کوین ایجاد شده است که شما می‌توانید بیت کوین خود را به کسانی که احتیاج به آن دارند، قرض بدهید و سود بسیار بالایی نصیب خود کنید، اما این نکته را فراموش نکنید. فضای مجازی و خرید فروش رمز ارزها، امنیت بالایی ندارد و ممکن است فردی که بیت کوین شما را به عنوان قرض گرفته دیگر نباشد!

ریسک:خیلی بالا

درآمد:بالا 

میزان تلاش لازم: کم

۹-بدست آوردن بیت کوین با روش‌هایپ

این روش همانند روش قبلی ریسک بسیار بالایی دارد. در این روش، سایت‌هایی در فضای مجازی به شما پیشنهاد ارائه سود بالا را می‌دهند و بیت کوین شما را در ازای آن دریافت می‌کنند. البته برای این که شرایط را طبیعی جلوه دهند ممکن است به چند کاربر با سابقه بیشتر سودهایی را نیز پرداخت کنند، اما ممکن است به یک باره دیگر خبری از آن‌ها نباشد و شما را به ضرر هنگفتی بیندازند. در حال حاضر نیز وب سایت قابل اعتمادی به این شکل وجود ندارد، پس بهتر است به این روش فکر نکنید.

ریسک: خیلی بالا

درآمد: بالا

میزان تلاش لازم: پایین

۱۰-فورک‌ها و ایردراپ‌ها

بیت کوین، دارای یک سری زیر مجموعه است که فورک نامیده می‌شوند. بیت کوین دیاموند، بیت کوین کش و بیت کوین گلد از انواع فورک‌ها هستند. فورک‌ها در سال ۲۰۱۷ ارائه شدند و کاربرانی که دارای بیت کوین بودند، به آن‌ها اطلاع داده شد که می‌توانند دارای فورک هم باشند. در مورد  ریسک این روش باید گفت که شرکت‌هایی ممکن است به شما بگویند که ما به ازای دریافت بیت کوین از شما به شما فورک خواهند داد ولی بهتر است به این وعده‌ها توجهی نداشته باشید. هم چنین در مورد ایردراپ‌ها باید بگوییم که مکانیسم مشابه ایردراپ‌ها دارند، ولی رایگان در دسترس همه کاربران قرار می‌گیرند.

ریسک: بالا

درآمد: بسته به شرایط متفاوت

میزان تلاش لازم:  بسته به شرایط متفاوت

۱۱- پرداخت بیت کوین در ازای مشاهده تبلیغات اینترنتی

وب سایت‌هایی هستند که اگر شما تبلیغات آن‌ها را تماشا کنید، به شما بیت کوین خواهند داد، اما این کار آن‌ها برای بالا بردن ترافیک وب سایت است و تقریبا در همه موارد خبری از  بیت کوین نخواهد بود، بنابراین زمان خود را در این وب سایت‌ها به هدر ندهید.

ریسک:بالا

درآمد: تقریبا هیچ درآمدی ایجاد نمی‌شود

میزان تلاش: پایین

۱۲-بدست آوردن بیت کوین به کمک باینری 

در این روش که یک روش بسیار پر ریسک محسوب می‌شود، شما به نوعی در یک شرط بندی شرکت می‌کنید. شما پیش بینی افزایش و یا کاهش قیمت را خواهید داشت و در صورت صحیح بودن به شما بیت کوین تعلق خواهد گرفت اما در غیر این صورت، متضرر خواهید شد. پلتفرم‌هایی که چنین معاملاتی را انجام می‌دهند به نوعی طراحی شده اند که شما به ندرت می‌توانید از آن‌ها سود خوب برداشت کنید، به همین دلیل بهتر است این روش را نیز از ذهن خود دور کنید.

ریسک: خیلی بالا

درآمد: بسته به شرایط متفاوت خواهد بود

میزان تلاش لازم: پایین

سخن پایانی

روش‌های مختلف کسب بیت کوین در این مقاله به شما گفته شد که هر کدام مزایا و معایب خود را داشتند. البته به این مسئله توجه داشته باشید که بیت کوین بسیار ارزشمند است و اگر به صورت علمی‌و اصولی بتوانید آن را بدست آورده و یا روی آن سرمایه گذاری کنید، می‌تواند سکوی پرتاب شما در حوزه اقتصادی باشد ولی ماهیت آن ریسک فراوانی دارد و می‌تواند موجب کاهش سرمایه در مدت زمان کوتاهی باشد، لذا برای این که وارد این کار شوید همه جوانب را در نظر بگیرید و اگر روش‌های مطمئن تری نسبت به موارد گفته شده می‌دانید، حتما از آن‌ها استفاده کنید.

قبلی «
بعدی »

احسان هستم، عاشق دنیای گیم و سری بازی‌های وارکرافت و جنگ‌های صلیبی، همیشه دوست داشتم در دنیایی که عاشق آن هستم زندگی کنیم و اکنون به آرزوی خود رسیده‌ام.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *