آموزش فلش کردن گوشی اندروید قسمت اول : آموزش فلش گوشی سامسونگ

آموزش فلش گوشی سامسونگ

شاید اگر چند سال پیش به فردی می‌گفتیم که برای بروزرسانی یا حل مشکل هنگ کردن گوشی خود یا سایر مشکلات رایج نرم‌افزاری و بعضا سخت‌افزاری بجای مراجعه به مراکز تعمیراتی، خودش اقدام به فلش گوشی تلفن همراه خود بکند، مهر یک فرد نترس و ریسک پذیر به روی پیشانیمان می‌خورد. حال اما با گذشت زمان و افزایش استفاده از یوتیوب و سایر موتور‌های جستجو، و به معنای واقعی کلمه، پخته شدن کاربران گوشی‌های هوشمند مبحث فلش زدن به گوشی‌های اندرویدی به یک امر ساده و حیاتی برای هر کاربر خانگی تبدیل شده است.

امروز و در یک سلسله مقاله برآن شده‌ایم تا شمارا با راهکار‌های فلش انواع گوشی‌های هوشمند آشنا کنیم، و این نوید را به کاربران جی اس‌ام‌ها می‌دهیم که روش‌های مورد بحث بسیار ساده و بدون ریسک‌پذیری بالا می‌باشند چون با پیشرفت تکنولوژی و پست‌های آموزشی در وبلاگ‌های مختلف احتمال خاموشی گوشی هوشمند شما به صفر می‌رسد.

مقدمه

این پست به عنوان \” آموزش فلش گوشی سامسونگ \” ثبت شده است و تمامی‌محتوای مربوط به آن مربوط به گوشی‌های سامسونگ می‌باشد. در صورتی که شما دستگاه دیگری دارید لطفا به سایر آموزشات درج شده در آخر همین پست مراجعه فرمایید.

رفع مسئولیت

با اینکه امر فلش کردن و فلش گوشی سامسونگ امری کاملا بی‌خطر و بدون مشکل است، اما بنا به دلایلی که دربند بعدی ذکر خواهیم کرد جی اس‌ام‌ها هیچگونه مسئولیتی در قبال خاموشی، خرابی، و عملکرد اشتباه دستگاه شما بعد از فلش شدن را پذیرا نیست. شما در پست آموزش فلش گوشی سامسونگ با مسئولیت خودتان و با آگاهی کامل از تمام مسائل ذکر شده اقدام به فلش گوشی خود می‌نمایید.

لغات مورد بحث در مقاله

مشکلات احتمالی

  • در گوشی‌های پاییتر از مدل ۲۰۱۸ ، قبل از اقدام به فلش کردن ورژن اندروید و باینری خود را چک کنید در صورت پایین بودن ورژن باینری دستگاه شما از فایل فلشتان اقدام به نصب فایل فلش نمایید .
  • حتما و حتما قبل از دانلود و نصب رام به فارسی بودن رام دانلودی خود توجه نمایید.
  • چک کردن بیلد نامبر دستگاه خود با رام دانلودی یک پیش نیاز ضروری‌ می‌باشد.
  • حتما و حتما برای فلش دستگاه تلفن همراه خود ، از اخرین نسخه اودین ODIN استفاده نمایید.

راهای ورود به دانلود مود و ریکاوری مود

مهمترین مبحث در آموزش فلش گوشی سامسونگ ورود به بخش دانلود و ریکاوری مود می‌باشد که به شرح زیر است :

  • ریکاوری مود : در گوشی‌هایی که دکمه هوم ( وسط ) دارند ، با نگه داشتن دکمه وسط +بالا ( زیاد کردن صدا ) +دکمه روشن کردن به صورت همزمان و بعد از روشن شدن صفحه رها کردن دکمه روشن کردن ( پاور )
  • ریکاوری مود : در گوشی‌هایی که دکمه هوم ( وسط ) ندارند : با نگه داشتن دکمه پاور + دکمه بالا ( زیاد کردن صدا ) و یا دکمه بالا ( زیاد کردن صدا ) + وصل کردن کابل به کامپیوتر
  • دانلود مود : در گوشی‌هایی که دکمه هوم (وسط ) دارند ، با نگه داشتن دکمه وسط ( هوم ) + پایین ( کم کردن صدا ) + دکمه روشن کردن به صورت همزمان و بعد از روشن شدن صفحه رها کردن دکمه روشن کردن ( پاور )
  • دانلود مود : در گوشیی‌هایی که دکمه هوم ( وسط ) ندارند :با نگه داشتن دکمه پاور + دکمه پایین( کم کردن صدا ) و یا دکمه پایین ( کم کردن صدا ) + وصل کردن کابل به کامپیوتر

نمونه ریکاوری مود و دانلود مود در تصویر زیر مشخص است :

اطلاع از بیلد نامبر ، منطقه و باینری گوشی و رام سامسونگ

برای اطلاع از بیلد نامبر و سایر اطلاعات گوشی خود در گوشی‌های روشن :

تنظیماتدرباره تلفن > اطلاعات نرم افزار شماره ساخت  وارد این بخش بشوید یا کد دستوری ستاره ۱۲۳۴ مربع رو شماره گیری بفرمایید ، بیلد نامبر همان عدد موجود در فیلد ap است.

در گوشی مورد دار ، وارد بخش ریکاوری شده و در بالای صفحه مدل رام گوشی را بخوانید . اطلاعات مربوط به رام به شرح زیر است :

به تصویر ریکاوری مد قرار داده شده در بالا دقت کنید. عبارت ۷٫۰ همان نسخه اندروید دستگاه می‌باشد.

بیلدنامبر دستگاه >>  G950FXXU1AQDD

در ابتدای بیلدنامبرGDEVICENAMEF مدل دستگاه می‌باشد.

عدد ۱ مشخص شده با رنگ سبز در بیلدنامبر باینری می‌باشد.

حرف Q مشخص شده با رنگ قرمز سال و حرف D با رنگ آبی ماه ساخت می‌باشد.

 

ادامه بحث به زودی!

قبلی «
بعدی »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *